Baidarių plaukimas Vilnele

Plaukimas baidarėmis Vilnelės upe – tai jaudinantis ir nepamirštamas būdas pajusti ir pamatyti Lietuvos sostinės – Vilniaus gamtos grožį. Iš savo baidarės galėsite mėgautis kvapą gniaužiančiais vaizdais į nuostabią miesto architektūrą ir vaizdingus kraštovaizdžius, įskaitant vešlius miškus ir kalvas. Nesvarbu, ar ieškote ramaus irklavimo, ar daugiau nuotykių, Vilnelės upė turi ką pasiūlyti kiekvienam.

Plaukimas baidarėmis Vilnelės upe – puiki galimybė pažinti Vilnių iš unikalios perspektyvos. Upė teka per miestą, todėl baidarių mėgėjai turi galimybę pamatyti kai kuriuos žymiausius miesto objektus, tokius kaip Gedimino pilies bokštas ir Trijų kryžių kalnas, kitu žvilgsniu. Vilnelės upė taip pat yra apsupta gražių miškų ir parkų, todėl tai puiki vieta gamtos mylėtojams. Plaukimas baidarėmis Vilnele – tai ramus ir atpalaiduojantis užsiėmimas, geras būdas kelioms valandoms pabėgti nuo miesto šurmulio. Taigi, griebkite baidarę ir tyrinėkite šią nuostabią upę.

Baidarių plaukimas tai pramoga, tinkanti įvairaus amžiaus ir skirtingą patirties lygį turintiems žmonėms. Nepriklausomai nuo to, ar esate pradedantysis, ar patyręs plaukikas, Vilenes upė yra puiki vieta atsipalaiduoti ir mėgautis gamta. Baidarių nuoma yra patogus ir ekonomiškas būdas pamatyti gražiausias upės vietas ir susipažinti su apylinkėmis.

Maršrutai

Naujosios Vilnios užtvanka–Belmonto kriokliai–Baltasis tiltas

Maršrutas skirtas labiau patyrusiems baidarininkams. Pradėję nuo Naujosios Vilnios užtvankos, plauksite į Pavilnių regioninį parką, kur galėsite pasigrožėti žymiąja Pūčkorių atodanga, pamatysite nuostabų skardį, atodangos šlaitus, praplauksite Belmonto krioklius, o įplaukę į Nerį galėsite džiaugtis Vilniaus miesto panorama. Baidarių žygis Vilnele baigiamas prie Baltojo tilto.

~ 4 val.

Plaukimo laikas

Belmonto kriokliai–Baltasis tiltas

Šis plaukimas baidarėmis Vilnele yra trumpesnis, tačiau vertas dėmesio. Startuosite nuo Belmonto krioklių, toliau plauksite po Užupio tiltais, pro Bernardinų sodą. Žygis baidarėmis Vilnele baigsis Neryje, prie Baltojo tilto. Šis maršrutas idealus, kai turite nedaug laiko ir norite pasigrožėti įstabiais gamtos vaizdais. 

~ 2 val.

Plaukimo laikas

Mickūnai–Naujosios Vilnios užtvanka

Tai vidutinės trukmės baidarių žygis Vilnele. Plaukti pradėsite Mickūnuose – gražiame miestelyje netoli Vilniaus. Vilnelė ties Mickūnais teka gražiomis lygumomis, todėl šis maršrutas yra geras pasirinkimas pradedantiesiems, šeimoms su vaikais. Upe vingiuosite iki Naujosios Vilnios senojo malūno užtvankos Pavilnių regioninio parko pakraštyje.

~ 5 val.

Plaukimo laikas

Lavoriškės–Naujosios Vilnios užtvanka

Šis maršrutas – puiki vienos dienos išvyka. Plaukti pradėsite Lavoriškėse – kaimelyje, esančiame Vilniaus rajone. Pravingiuosite pro Vilnios hidrografinį draustinį. Upė čia teka gana miškinga teritorija, kur eglių, beržų ir pušų masyvus pakeičia saulėtos pamiškių pievelės. Ties Rokantais gamtovaizdis pasikeičia – atsiveria gana platus Vilnelės slėnis. Praplaukiama pro gražų Mickūnų miestelį, toliau ramiai vingiuojama iki Naujosios Vilnios užtvankos.

~ 8 val.

Plaukimo laikas

Plačiau apie Vilnelę

Vilnia (arba Vilnelė) yra kairysis Neries intakas. Būtent su šios upės vardu siejamas Vilniaus vardas. Tai viena vaizdingiausių upių Lietuvoje. Jos slėnis išsiskiria stačiais skardžiais ir atodangomis, griovomis ir plačiomis terasomis. Vilnios baseino teritorijoje nemažai draustinių, Pavilnių regioninis parkas. Dešiniajame upės krante yra Pūčkorių atodanga, kurios aukštis 65 metrai. Tai aukščiausia ir įspūdingiausia ledynmečio atodanga Lietuvoje. Į Vilnią įteka nemažai upelių. Upėje veisiasi įvairios žuvys: gružliai, ešeriai, kuojos ir kt. Pakrantėse gyvena antys ir kiti vandens paukščiai. Vilnios baseino teritorija miškinga, ją daugiausia sudaro lygumos. Vagoje daug akmenų, rėvų ir slenksčių, pasitaiko sietuvų. Žygis baidarėmis Vilnele yra puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais, nes upė nėra gili, netyčia apvirtus, lengva atsistoti. Be to, prie Vilnelės įsikūrę svarbūs architektūriniai paminklai: Gedimino pilis, Šv. Onos bažnyčia ir kt. Taigi kiekvienas vilnietis gali mėgautis nuostabiais vaizdais neišvykdamas iš miesto. Plaukimas baidarėmis Vilnele garantuos Jums nepakartojamų įspūdžių ir adrenalino dozę visai darbo savaitei.