Baidarių plaukimas Nerimi

Kelionė baidarėmis po Nerį yra vienas iš geriausių būdų pamatyti Vilniaus miestą iš kitos pusės.  Plaukiant Nerimi, galite mėgautis Vilniaus panorama, pamatyti garsius miesto pastatus ir garsius objektus. Be to, tai yra puiki proga pasimėgauti grynu oru ir nuostabiu kraštovaizdžiu.

Trumpi plaukimai netoli Vilniaus miesto centro yra patys populiariausi. Per, nuo 2 iki 4 valandų trunkantį plaukimą baidarėmis, spėsite pajusti kitą ritmą ant vandens ir trumpam atsiribosite nuo kasdienių rūpesčių. Ypatingas pasiruošimas šiai pramogai nėra reikalingas, tiesiog reikės sutartu metu atvykti į reikiamą vietą ir visa, plaukimui reikalinga įranga, bus suteikta už fiksuotą kainą.

Plaukimas baidarėmis Nerimi yra paprastas, didelių fizinių pastangų nereikalaujantis plaukimas, kuris tinkamas visiems – tiek mažiems, tiek dideliems, priešingai, nei baidarės Vilnele ar baidarės Voke. Plaukimas po Nerį yra ir šauni pramoga, ir puikus būdas praleisti laiką su draugais ar šeima. Taip pat tai yra ir naudinga fizinė veikla, kadangi baidarių plaukimas reikalauja fizinio aktyvumo, o tai padeda gerinti jūsų sveikatą ir fizinę gerovę.

Maršrutai

Verkių regioninis parkas–Baltasis tiltas

Tai labai ramus, trumpas plaukimas baidarėmis be kliūčių, kuris tinka šeimoms su mažais vaikais, poroms. Siūlome pamatyti, kaip mūsų sostinė atrodo žvelgiant iš baidarės. Maršruto pradžia – Verkių regioninis parkas, kuriame yra net šeši draustiniai. Neris vingiuoja kaip tik šio miškingo parko pakraščiu. Praplauksite Trinapolio bažnyčią, Gedimino pilį, Mindaugo tiltą. Pasiekę Baltąjį tiltą, turėsite galimybę vėl pasinerti į gamtos prieglobstį – Vingio parką.

~ 2 val.

Plaukimo laikas

Ožkiniai–Baltasis tiltas

Nesudėtingas vidutinės trukmės maršrutas. Žygis baidarėmis pradedamas Ožkiniuose – gražioje Vilniaus miesto dalyje. Praplauksite Verkių regioninio parko pakraščiu, galėsite pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu. Toliau pro Žirmūnus pasieksite Baltąjį tiltą – galutinį maršruto tašką Neryje.

~ 4 val.

Plaukimo laikas

Nemenčinė–Baltasis tiltas

Šis plaukimas baidarėmis Nerimi yra ilgesnis, tai vienos dienos žygis. Maršrutas pradedamas Nemenčinėje – gražiame mieste netoli Vilniaus. Neries krantai ties Nemenčine miškingi. Praplauksite didelius Nemenčinės miškų masyvus, dešiniajame Neries krante įsikūrusį Europos parką, vaizdingu vandens keliu pasieksite Verkių regioninį parką. Baidarių žygis Nerimi baigiamas prie Baltojo tilto.

~ 7 val.

Plaukimo laikas

Baltasis tiltas–Kernavė

Šis plaukimas baidarėmis Nerimi yra ilgas – 72km plaukimo, tai dviejų plaukimo žygis. Maršrutas pradedamas prie baltojo tilto –  Vilniaus širdyje ir baigiamas prie Kernavės. Plaukiant šiuo maršrutu patarsime, kur galite apsistoti bei kokių priemonių gali reikėti išplaukiant į dviejų dienų žygį su baidarėmis. Tai puikus būdas pajausti Vilniaus apylinkių grožį ir pamatyti mūsų laikinąją sostinę- Kernavę.

~ 15 val.

Plaukimo laikas

Plačiau apie Nerį

Neris – antra pagal ilgį Lietuvos upė. Upėje veisiasi nemažai žuvų rūšių (lydekos, ešeriai, kuojos, lynai, kt.), jos pakrantėse gyvena įvairios antys. Neries krantuose įkurti valstybinės reikšmės draustiniai ir parkai: Buivydžių hidrografinis draustinis, Verkių, Neries regioniniai parkai, Karoliniškių kraštovaizdžio, Griovių geomorfologinis draustiniai. Neris teka pro Kernavės pilių rezervatą. Upė turi nemažai vaizdingų intakų: Žeimeną, Šventąją, Čekonę ir kt. Neries vaga akmenuota, joje gausu rėvų, kurios netgi turi pavadinimus, pvz., Avino, Saidės, Druskinės rėvos. Neries vagoje stūkso didžiausias Lietuvos upių akmuo Gaidelis. Upės vaga ties Paneriais Vilniuje išplatėja iki 300–350 metrų. Neris suformavo savitą, vaizdingą Vilniaus kraštovaizdį su parkais ir draustiniais. Plaukimas baidarėmis Nerimi nėra sudėtingas, todėlpuikiai tinka šeimoms su vaikais, draugams ar kolegoms. Žygis baidarėmis Neries upe yra puikus sprendimas, kai norima pasigrožėti gamta, neišvykstant toli nuo namų. Jei norite geriau pažinti Lietuvos sostinę, nesukti galvos dėl nakvynės ir turite nedaug laiko, baidarių žygis Nerimi skirtas kaip tik Jums.